Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
JTR LOGO inverted

Mükemmel tek taş yüzüğü seçmek için 5 adım

22/8/2022
TAVSİYELER

Bir evlilik teklifi, herkesin hayatındaki en unutulmaz anlardan biridir. Tüm hayatınızı farklı kılacak o anı ölümsüzleştirmek için araştırma, hayal gücü ve çaba gerekir.

Biraz zaman ayırıp aşağıdaki önerilerle doğru pırlanta tek taş yüzüğü seçerseniz; teklifiniz bir ömür boyu nesilden nesile anlatacağınız bir hikayeye dönüşebilir ve tek taşınız bir aile yadigarı olabilir.

Her zaman ihtiyaç duyulacak adımları ve tektaş seçerken önereceğimiz ipuçlarını takip ederseniz, doğru pırlantayı seçtiğinizden emin olabilirsiniz.

Mükemmel tek taş yüzüğü seçmek için 5 adım

İşte özenle seçtiğiniz yüzüğün büyük bir mutluluk kaynağı olması için takip etmeniz gereken 5 kolay adım;

1- Bütçenizi Belirleyin


Pırlanta tek taş yüzük almaya karar verdiyseniz, birçok baş döndürücü seçenek ile karşı karşıya kalacağınızdan emin olabilirsiniz.

Mağazaya gitmeden önce ne kadar harcayacağınıza, bütçenize karar verin.

Aklınızda birkaç parametre belirlemek, satış temsilcisinin bütçenize en uygun yüzüğü bulmasına yardımcı olacaktır. Göreceğiniz seçenekler karşısında size hitap edecek bir model alabilmek için bütçenizi aşabileceğiniz ek bir marj bırakmak iyi bir fikir olacaktır.

2- İstediğinizi 4C Kılavuzumuzdan Kolayca Bulun


Kuyumcuya gitmeden önce pırlantalar hakkında çok şey öğrenmek mümkün. “4C SAYFASI” bölümünde bahsettiğimiz 4C (Renk, Berraklık, Kesim ve Karat ağırlığı) ile başlayabilirsiniz. Böylece her bir parametrenin pırlantanın değerini nasıl etkilediğini ve taşın görünümüne nasıl katkı sağladığını az çok anlayabilirsiniz.

Bütçenize uygun pırlantayı bulmak için hangi parametrenin sizin için daha önemli olduğuna ve hangi parametrelerden taviz verebileceğinize karar verebilirsiniz çünkü her bir parametre fiyatı etkileyecektir.

3- Tarzına Bakın


Artık ne tür bir taş istediğimizi az çok biliyoruz. Ancak bu taşın altın olan kısmını yani montajını seçmek için biraz daha çalışmamız gerekiyor. Yapılması gereken aslında basit. Partnerinizin daha çok ne tür kıyafetler giydiğine dikkat edin. Gündelik kıyafetleri tercih ediyorsa, minimal ve sade kıyafetleri sevecektir.

Ayrıca, genellikle ne tür takılar taktığına dikkat edin. Modern mi yoksa daha klasik mi? Beyaz mı yoksa sarı altın mı kullanıyor? Zarif parçalar mı yoksa daha gösterişli takılar mı kullanıyor?

Mağazaya gitmeden önce onlar hakkında bir fikir oluşturmaya çalışın. Genelde kullandığı gibi bir şey alırsanız, yanlış seçim yapma şansınız oldukça düşüktür.

4- En Kafa Karıştıran Bölüm; Yüzük boyutu


Eşiniz yüzük takıyorsa, bir bahane ile kısa bir süre için taktığı yüzükten ödünç alın.

Yüzüğün iç halkasının şeklini bir kağıda çizebilir veya yüzüğü çıkarmak için bir kalıp sabuna basabilirsiniz. Hatta kendi parmağınızda deneyebilir ve parmağınızın neresindeyse kalemle işaretleyebilirsiniz.

Kuyumcunuz bu yöntemlerle alacağınız şekilden yaklaşık yüzük ölçüsünü çıkarabilir. Yüzük kullanmıyorsa kuyumcunuz kemik yapısına, boyuna ve kilosuna göre yaklaşık bir beden tahmini yapacaktır. Biraz daha geniş yüzükler satın almak her zaman daha iyidir çünkü yüzüğü küçültmek, büyütmekten daha kolaydır.

5- Ve Meşhur Karat Sorusu


Alabileceğiniz minimum karat ağırlığını belirleyin. Partneriniz 1 karat hayal ediyorsa, en kaliteli, en güzel 0,50 karat taş bile hayal kırıklığı olacaktır.

Bunu gösterişli şeyleri sevip sevmemesinden anlamak mümkün ama eski bir arkadaş da yardımcı olabilir. Tabii bu arkadaşın ağzının çok sıkı olması da önemli.

Karat bütçeniz sizi zorluyorsa "4 Adımda Aynı Bütçeyle Daha Büyük Pırlantalara Ulaşmanın İpuçları" rehberi tam olarak sorununuzun çözümü olacaktır.

benzer bloglar
TÜM BLOGLAR