JTR mücevher satış ve pırlanta eğitim programını başlattı.

23/12/2022
ETKİNLİK

İstanbul merkezli uluslararası pırlanta sınıflandırma laboratuvarı ve mücevher sertifikasyon enstitüsü JTR (Jewellery Technology Research), bu sonbaharda perakende kuyumcular, personel ve öğrenciler için bir pırlanta ve mücevher satış eğitim programı sunacağını duyurdu. Kurs, perakende mücevher satışlarını ve personelin pratik pırlanta bilgilerini güçlendirmeyi, katılımcıları gerekli ürün bilgileriyle donatmayı ve mağazalarının müşterilerine bir mücevheri başarılı bir şekilde satmalarına yardımcı olacak becerileri geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Ekim 2022'nin son haftası olarak planlanan kurs, Türkiye Mücevher İhracatçıları Birliği ile ortaklaşa düzenleniyor. Bu pırlanta ve mücevher satışı eğitim kursu için ilk 100 (yüz) kayıt yaptıran kişi, 8500 TL (yaklaşık 450 $) değerinde bir burs alacaktır.

JTR mücevher satış ve pırlanta eğitim programını başlattı.

JTR Müşteri İlişkileri Müdürü Ertan İçel, "Kurs, perakende kuyumculuk sektöründe çalışmak isteyen ve perakende kuyumculuk sektöründe iş bulmak isteyen öğrencilere, kuyumcu adayları ile etkin iletişim kurma araçlarını vermeyi amaçlıyor" dedi.

"Kursta, katılımcılar cilalı pırlantaları belirlemek ve derecelendirmek için gerekli becerileri kazanacak, bir mücevheri oluşturan diğer tüm bileşenler hakkında bilgi edinecek, ürün bilgisi edinecek, mağaza müşterileriyle nasıl etkileşim kuracakları, ürünleriniz için onları nasıl heyecanlandıracakları konusunda talimat alacaklardır. , ve - bu çok önemli - soracakları en yaygın soruların nasıl cevaplanacağı" diye ekledi.

Kuyumculuk sektörü üyesi; son iki yıl içinde mezun olan öğrenciler; veya halen üniversitede olan son sınıf öğrencileri.

Daha fazla bilgi ve kayıt formu için lütfen aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edin. Cevaplar egitim@jtr.org adresinden ve JTR Whatsapp hattından gelecektir.

Dİğer Haber ve Etkİnlİkler

TÜM HABERLER