Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
JTR LOGO inverted

Reveal Diamond Detector eğitimleri Antalya'da devam ediyor

August 4, 2023
Ekipman

Teknoloji, mücevher dünyasında da devrimler yaratmaya devam ediyor. Sentetik elmasların kalitelerinin artması ve üretim maliyetinin düşmesi nedeniyle daha çok üretilmesi ve mücevherlerde daha çok tercih edilmelerini sağlıyor. Ancak bazı durumlarda doğal pırlantalar ile karışabiliyor.

Sentetik ve doğal pırlantaların çıplak gözle ya da lup ile inceleyerek ayrımını yapmak mümkün değildir. İşte tam bu noktada, JTR Araştırma ve Geliştirme Departmanı tarafından üretilen ve Mart ayında İstanbul Jewelry Show’da teslimatlarına başlanan REVEAL DIAMOND DETECTOR sentetik pırlanta tespit cihazı devreye girmektedir..

REVEAL DIAMOND DETECTOR, sentetik ve doğal pırlantaları ayırt etmek için son derece hassas ve etkili bir teknoloji sunmaktadır.. JTR Bilim Kurulu Başkanı Dr. Atieh Tootoonchi, Antalya bölgesinde REVEAL DIAMOND DETECTOR'ü kullanan değerli müşterilerimize, cihazı en iyi şekilde kullanma konusunda kapsamlı bir eğitim verdi. Eğitim sürecinde, sentetik pırlanta koleksiyonuyla doğal pırlantalar REVEAL DIAMOND DETECTOR kullanılarak karşılaştırıldı ve cihazın nasıl kullanılacağına dair detaylı bilgiler paylaşıldı. Kullanıcılar verilen eğitimle bu yenilikçi cihazın püf noktalarını öğrendi.

Reveal Diamond Detector eğitimleri Antalya'da devam ediyor

Sentetik Pırlantalar ve Detaylı Bilgiler

Eğitim sürecinde, Dr. Atieh Tootoonchi sentetik pırlantalar hakkında ayrıntılı bilgiler paylaştı.

Tootoonchi,

“Sentetik pırlantalar, laboratuvar ortamında üretilen elmaslardır. Kristal yapıları ve optik özellikleri doğal pırlantalarla aynıdır, bu nedenle onları klasik yöntemlerle ayırmak imkansızdır. REVEAL DIAMOND DETECTOR, bu sentetik pırlantaları doğru bir şekilde tespit ederek, firmalara değerli bir hizmet sunmaktadır. REVEAL DIAMOND DETECTOR'ın kullanımıyla firmalar, satın aldıkları pırlantanın doğal mı yoksa sentetik mi olduğunu doğrulayabilirler. Sentetik pırlantaların yaygınlaşmasıyla birlikte, bu tür bir teknolojiye olan talep artmaktadır. REVEAL DIAMOND DETECTOR, perakendeciler ve üreticilerin güvenini kazanan ve sektördeki yerini sağlamlaştıran bir çözüm olarak öne çıkıyor.Geniş analiz alanı sayesinde aynı anda birçok mücevheri analiz edebilme yeteneği ile firmaların iş akışlarında hız kazanmalarına olanak tanıyan cihaz, aynı zamanda firmaların pırlanta satın alırken hızlı analiz kabiliyetleri ile güvenle ticaret yapmalarına imkan tanıyor. REVEAL DIAMOND DETECTOR, sentetik pırlanta tespitiyle ilgili güvenilir bir çözüm arayanlar için güvenilir seçeneklerden birisidir.”

şeklinde belirtti.

benzer bloglar
TÜM BLOGLAR